UNIVERSUL SPIRITUAL


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

UNIVERSUL SPIRITUAL
UNIVERSUL SPIRITUAL
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» FRICA, TEAMA, PANICA, GROAZA
Atacul de panica - tratament naturist EmptySam Feb 07, 2015 1:19 am Scris de Admin

» Materiale audio-video personale
Atacul de panica - tratament naturist EmptySam Mai 03, 2014 7:58 pm Scris de Admin

» casa veche
Atacul de panica - tratament naturist EmptyLun Dec 16, 2013 12:44 am Scris de Admin

» an overview on laughter yoga
Atacul de panica - tratament naturist EmptyLun Dec 09, 2013 12:02 pm Scris de stephanieanna

» BLOGUL MEU
Atacul de panica - tratament naturist EmptyJoi Sept 19, 2013 9:56 pm Scris de Admin

» Noua Medicină Germană (Germanică)
Atacul de panica - tratament naturist EmptyJoi Aug 15, 2013 5:42 pm Scris de Admin

» Ho'oponopopo
Atacul de panica - tratament naturist EmptyMier Aug 14, 2013 11:32 pm Scris de Admin

» Huna
Atacul de panica - tratament naturist EmptyMier Aug 14, 2013 11:29 pm Scris de Admin

» Magnetoterapia
Atacul de panica - tratament naturist EmptySam Iul 20, 2013 7:13 pm Scris de Admin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit


Atacul de panica - tratament naturist

2 participanți

In jos

Atacul de panica - tratament naturist Empty Atacul de panica - tratament naturist

Mesaj  gabisioti Mier Mai 09, 2012 6:26 pm

Felicitari in primul rand pentru site!

Am avut primul atac de panica acum 12 ani la 1 an de la decesul mamei .Am facut o depresie care a culminat cu aceste atacuri pe care multa vreme de fapt aproape toti acesti ani le catalogam ca ,caderi de calciu.
Ca medicamentatie mi s-a prescris Lexotan pe care l-am urmat aproape 1 an de zile iar apoi luam doar in caz de nevoie , mintea mea era setata insa pe cadere de calciu fara de care nu plecam nicaieri.
Dupa 2 ani in care dormem fix 3 ore pe noapte (am incercat toate variantele respectiv ma culcam la 22.00 ma trezeam la 1.00,23.00- 2.00,00.00 - 3.00)am apelat la un psiholog .Rezultatele au aparut de la prima sedinta deoarece am dormit prima oara 7 ore si de atunci a fost ok cu somnul.Faceam sedinte de relaxare a corpului si a mintii si luam in fiecare seara ,inainte de culcare Melantonina .

Am ramas insarcinata in 2006 cu fetita si tot timpul sarcinii n-am avut nicun atac de panica dupa nastere insa am avut 2- 3 mici cu ocazia cutremurelor (2006 toamna) ,incepusera sa fie foarte rare insa apareau in anumite situatii (cand mancam mult seara , cand aveam o perioada de agitatie ).
Am inceput sa constientizez mediul care le declanseaza insa ma mai surpind cateodata .Ca de exemplu ultimul atac ,ieri dimineata m-am trezit cu o aritmie avusesem o noapte agitata precedata de alte nopti in care ma trezisem dupa 3- 4 ore de somn fara aputea adormi imediat la loc.Mi-am dat seama ce e ceva in nergeula si am luat 2 capsule de Spirulina(mai noi foloseam Spirulina)insa fara prea mult succes, atunci am zis sa iau si calciul aferent starilor mai ales ca eu am scaune si urinez foarte des in timpul atacului, si de, sa nu pierd sarurile.
De 2 ani invat si experimentez terapiile complementare asa ca am aplicat un procedeu de presopunctura si anume am facut dispersie pe punctul Vas Conceptie 17 raspunzator de blocajele energetice , intradevar mi-a disparut frica , am simtit un val de caldura in tot corpul de parca sangele fusese inghetat pana atunci si abia atunci incepuse sa circule si intradevar nu mai era frica ,simptomele insa existau ,respectiv senzatia ca aerul nu ajunge in plamani, transpiratia,etc.
Mai rau era ca fetita acare era cu mine acasa ma tot solicita si eu nu puteam sa ma adun si sa incerc sa ma relaxez.
Cand mi-am revenit am coborat la plafarul de jos si am cumparat o cutie de passiflora cu sunatoare si menta.Sunt hotarata sa gsesc un remediu naturist si sa-l urmez pana ce nu voi mai avea aceste atacuri.De asemenea stiu acum ca in cazul meu somnul va trebui respectat si avut grija ca el sa nu aiba turbulente .Cu mancarea am rezolvat-o , ma atentioneaza corpul ,cu grijile mai am un pic de lucrat desi am facut mari progrese in ultimul timp .
Ceaiul de paducel am auzit ca este bun precum si Noni combinat cu Rhodiolin de la Calivita - 6 luni de tratament - insa e destul de scump - 300 ron/ luna.

Asa ca raman la Passiflora cu sunatoare si menta asociat cu ceaiul de paducel.
Vinerea o sa merg la biserica si sa particip la slujba Sfantului Maslu.

Va tin la curent cu rezultatele si doresc cat mai multe persoane sa citeasca astfel de site-uri pentru a intelege cauzele bolilor ,precum si despre ce ne-ar putea ajuta sa fim mai sanatosi, prosperi si sa traim in armonie.




gabisioti
Level 0
Level 0

Sex : feminin Mesaje : 2
Puncte : 4
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/05/2012
Localizare : bucuresti
Stare de spirit Stare de spirit : in armonie 90%

http://www.happy-birthday.ro

Sus In jos

Atacul de panica - tratament naturist Empty Re: Atacul de panica - tratament naturist

Mesaj  Admin Joi Mai 10, 2012 3:37 pm

Mulţumesc pentru felicitări.
"Am avut primul atac de panica acum 12 ani la 1 an de la decesul mamei .Am
facut o depresie care a culminat cu aceste atacuri "
Înţeleg că în mintea ta asociezi atacurile cu decesul mamei. Sunt curios care a fost cauza depresiei amintite mai sus.
1. Pentru tulburările de somn există o şmecherie care funcţionează în majoritatea cazurilor : pune-ţi sub perna pe care dormi un magnet. Magneţii sunt folosiţi din timpuri foarte vechi în tot felul de tulburări. De exemplu, somnambulii nu se mai ridică din pat noaptea să umble în somn, după ce magnetul este pus sub pernă (verificat de mine). Poate va funcţiona cu succes şi în cazul tău. De asemenea, păstrează un magnet asupra ta, şi ia-l mână, în cazul în care mai apare vreun atac, şi plimbă-l în regiunea inimii şi a capului.
2. A doua şmecherie, pentru un somn sănătos, este să dormi mereu cu capul la Nord şi picioarele spre Sud ! Liniile de câmp magnetic ale organismului se aliniază cu cele ale Pământului, şi organismul se încarcă şi se echilibrează energetic.
Sănătate şi succes ! Aşteptăm veşti bune de la tine. Smile
Admin
Admin
Admin
Admin

Sex : masculin Mesaje : 1362
Puncte : 2934
Reputatie : 40
Data de inscriere : 21/05/2010
Localizare : al noualea cer, la ultimul etaj
Stare de spirit Stare de spirit : nirvana

http://loveblog4all.blogspot.ro/

Sus In jos

Atacul de panica - tratament naturist Empty Re: Atacul de panica - tratament naturist

Mesaj  gabisioti Joi Mai 10, 2012 4:23 pm

Buna ,

Multumesc pentru sfaturi , cu magnetul e ok , insa cu dormitul e problema ,pozitia patului se poate schimba in toate pozitiile numai la Nord nu-l pot pune deorece e etaj mansardat si nordul e latura cu geamul si mai aplecata, si cum e pozitionat acum ar insemna sa dorm perpendiular pe el si implicit pe sotul meu Very Happy

Am vazut ca ai subiecte libere la unele categorii (reflexoterapie, radiestezie..)Le pot inaugura? Am facut si reflexo si preso si radiestezie si Reiki si fitoterapie si nutritie , am zis cate putin din toate nu strica ....acum vreau sa merg la Qigong ,cursuri care daca doreste cineva sa mearaga au loc in perioada 15-19 mai cu maestrul Cezar Culda.

Inca o curiozitate am , de ce sunt atat de putini cei care posteaza subiecte ,desi trecatori sunt ....

O zi buna si la cat mai multe informatii ,
Gabriela


gabisioti
Level 0
Level 0

Sex : feminin Mesaje : 2
Puncte : 4
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/05/2012
Localizare : bucuresti
Stare de spirit Stare de spirit : in armonie 90%

http://www.happy-birthday.ro

Sus In jos

Atacul de panica - tratament naturist Empty Re: Atacul de panica - tratament naturist

Mesaj  Admin Vin Mai 11, 2012 1:13 am

Da, poţi să inaugurezi subiectele la care ai ceva de spus.
Nu numărul sau volumul postărilor contează, ci calitatea lor. Cine intră ca să citească, nu are rost să posteze, doar ca să se afle în treabă. Şi eu intru şi citesc pe alte siteuri şi forumuri, fără să simt nevoia de a posta ceva.
Imagineaz-ti ce s-ar intampla, daca la o lectie noua, profesorul ar fi intrerupt continuu de cate un alt si alt elev, care si-ar da cu parerea despre noua lectie... Sau daca in clasa ar intra elevi din clasele mai mari, care sa il intrerupa, dandu-si cu parerea, din punctul lor de vedere...
Am intrat pe multe forumuri in care lumea isi da cu parerea despre subiecte pe care se vede clar ca nu le-au studiat deloc inainte de a-si expune credintele si convingerile personale, subiective... Ce rost are ?
Initial am crezut ca vor interveni mai multi "Profesori". Dar Profesorii adevarati sunt putini, foarte putini, si fiecare isi vede de cartile lui, de site-urile lui, de forumurile lui, de workshopurile si cursurile lui. Din pacate, majoritatea lor nu posteaza decat niste generalitati, doar isi fac reclama, incercand sa isi vanda cunostintele pe bani cat mai multi... Cel ce cadouri nu face,... nici nu va primi...
Este bine aşa. Este bine ca utilitatea să primeze. Este bine ca cei ce doresc sa citeasca, sa se instruiasca, sa mediteze, sa nu dea peste tot felul de banalitati si bazaconii, care sa-i faca sa-si piarda timpul si rabdarea... Nu aici...
Admin
Admin
Admin
Admin

Sex : masculin Mesaje : 1362
Puncte : 2934
Reputatie : 40
Data de inscriere : 21/05/2010
Localizare : al noualea cer, la ultimul etaj
Stare de spirit Stare de spirit : nirvana

http://loveblog4all.blogspot.ro/

Sus In jos

Atacul de panica - tratament naturist Empty Re: Atacul de panica - tratament naturist

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum