UNIVERSUL SPIRITUAL


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

UNIVERSUL SPIRITUAL
UNIVERSUL SPIRITUAL
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» FRICA, TEAMA, PANICA, GROAZA
Exemplu de descriere a unui vis EmptySam Feb 07, 2015 1:19 am Scris de Admin

» Materiale audio-video personale
Exemplu de descriere a unui vis EmptySam Mai 03, 2014 7:58 pm Scris de Admin

» casa veche
Exemplu de descriere a unui vis EmptyLun Dec 16, 2013 12:44 am Scris de Admin

» an overview on laughter yoga
Exemplu de descriere a unui vis EmptyLun Dec 09, 2013 12:02 pm Scris de stephanieanna

» BLOGUL MEU
Exemplu de descriere a unui vis EmptyJoi Sept 19, 2013 9:56 pm Scris de Admin

» Noua Medicină Germană (Germanică)
Exemplu de descriere a unui vis EmptyJoi Aug 15, 2013 5:42 pm Scris de Admin

» Ho'oponopopo
Exemplu de descriere a unui vis EmptyMier Aug 14, 2013 11:32 pm Scris de Admin

» Huna
Exemplu de descriere a unui vis EmptyMier Aug 14, 2013 11:29 pm Scris de Admin

» Magnetoterapia
Exemplu de descriere a unui vis EmptySam Iul 20, 2013 7:13 pm Scris de Admin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit


Exemplu de descriere a unui vis

In jos

Exemplu de descriere a unui vis Empty Exemplu de descriere a unui vis

Mesaj  georgiana_coryna Mar Oct 05, 2010 7:56 am

Pentru interpretarea unui vis este nevoie de toate detalii si senzatiile simtite in cadrul visului.
Exemplu:
"Ma aflam in curtea unei vecine ( o vecina care avea grija de mine cand eram mica), langa casa bunicii mele. Ma framanta ceva. Ma gandeam la ceva foarte intens. La un moment au aparut niste scaune exact ca la cinematograf. Nu imi aduc aminte culoarea lor. In fata mea a aparut un ecran mare, alb. Eu ma tot gandeam la un lucru (nu imi mai aduc aminte ce anume ma framanta). Dintr-o data a aparut lanaga mine, pe alt scaun un copil mic. Nu invatase inca sa vorbeasca sau sa mearga dar statea langa mine pe alt scaun. Nu l-am bagat in seama si ma tot gandeam. Dintr-o data copilul a raspuns cu voce tare la un gand de al meu. Atunci m-am speriat. M-am uitat la el, era la fel de mic si ma minunam cum poate sa vorbeasca si de ce vorbeste si cum a stiut el la ce ma gandesc eu. Ma uitam la el si ma infricosam. Era o senzatie de teroare as putea spune; ma ingrozea faptul ca vorbeste mai mult decat faptul ca stie la ce ma gandesc.Mi-am invins teroarea. Si teroarea s-a transformat in simpatie.
L-am luat in brate si spuneam "Doamne Doamne" exact asa cum alintii copiii mici si il imbratisam cu caldura.
Cand mi-am dat seama ce spun m-am speriat din nou si am inceput sa ma intreb de ce spun aceste cuvinte, care par banale dar am inceput sa ma gandesc la sensul lor. Apoi mi-a trecut prin cap ideea ca acel copil este Dumnezeu (datorita cuvintelor mele). dar m-am gandit "cum sa fie chiar Dumnezeu langa mine pe scaun?" Am inceput sa ma gandesc la asta si dintr-o data mi-a trecut prin cap ideea ca nu are cum sa fie Dumnezeu, ca probabil e ceva care ma pune la incercare.
In urmatoarea clipa ma aflam intr-o baie a unei case iar copilul crescuse, era adolescent. Se uita in oglinda se barbierea (pentru prima oara am impresia). M-am uitat in jur si mi-am dat seama ca apa era deschisa la mai multe obiecte sanitare, si la cada, si la ghiuveta si de peste tot curgea apa. Curgea atat de multa apa incat la un moment dat incepuse sa se reverse si sa fie inundatie. Atunci m-am dus la copil si l-am intrebat "ce faci? nu vezi ca facem inundatie? Daca esti Dumnezeu de ce nu faci nimic in privinta asta?". El nu ma baga in seama. Se barbierea in continuare si era atent la oglinda.
M-am intors catre o ghiuveta si mi-am dat seama ca e infundata. Am vrut sa bag mana sa desfund ghiuveta, apa era limpede dar ghiuveta era foarte murdara si imi trezea o mare repulsie. Mi-am invins repulsia si am bagat mana si am desfundat-o. Apoi m-am uitat in jur si apa curgea ca un circuit din fiecare sursa de unde mergea, avea un traseu bine stabilit si nu mai era nici un risc de inundatie. M-am intors catre copil si am simtit din nou nevoia sa ii ofer afectiune, m-am apropiat de el dar mi-am dat seama ca afectiunea se transformase in ...altceva pentru ca el crescuse. In acel moment dat mi-am dat seama ca e o capcana ceva pentru ca nu mi-a placut deloc sentimentul si mi-am dat seama ca incearca sa ma pacaleasca. M-am uitat mai bine sa analizez sa vad daca nu cumva e fostul meu prieten (nu stiu de ce). Mi-am dat seama ca nu era el. M-am speriat. Atunci m-am dat cativa pasi mai in spate, am atins cu spatele usa care era intredeschisa si i-am spus "Sa nu te atingi de mine!".
M-am trezit foarte speriata.

georgiana_coryna
Level 2
Level 2

Sex : feminin Leu Zodiac chinezesc : Tigru
Mesaje : 163
Puncte : 174
Reputatie : 3
Data de inscriere : 29/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Exemplu de descriere a unui vis Empty Re: Exemplu de descriere a unui vis

Mesaj  georgiana_coryna Mar Oct 05, 2010 8:12 am

Bineinteles ca am uitat cateva detalii Wink).
Cand stateam pe scaune, asteptam de fapt sa inceapa un film. Filmul a inceput si se derula dar eu eram ocupata cu copilul. Stiam ca a inceput dar ma speriase prea tare copilul ca sa mai fiu atenta la el.
Cand am observat ca facem inundatie Smile am intrat in panica, trebuia sa rezolv cumva si ma framantam, ma plimbat pe-akolo si nu stiam ce sa fac. Datorita fricii mele si neputintei m-am dus la copil si l-am intrebat de ce nu face nimic in aceasta privinta.
Inainte sa spun "sa nu te atingi de mine" mi-au trecut prin minte toate secventele legate de copil, faptul ca vorbea cand era imposibil omeneste sa vorbeasca, faptul ca stia la ce ma gandesc (cand mi-a raspuns nu mi-a oferit un raspuns la ceea ce ma framanta a spus doar ceva ca sa imi demonstreze ca stie la ce ma gandesc), si atunci mi-am dat seama ca e ceva care vrea ceva de la mine si vrea sa ma pacaleasca.
Smile

georgiana_coryna
Level 2
Level 2

Sex : feminin Leu Zodiac chinezesc : Tigru
Mesaje : 163
Puncte : 174
Reputatie : 3
Data de inscriere : 29/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum