UNIVERSUL SPIRITUAL


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

UNIVERSUL SPIRITUAL
UNIVERSUL SPIRITUAL
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» FRICA, TEAMA, PANICA, GROAZA
Seth Vorbeste EmptySam Feb 07, 2015 1:19 am Scris de Admin

» Materiale audio-video personale
Seth Vorbeste EmptySam Mai 03, 2014 7:58 pm Scris de Admin

» casa veche
Seth Vorbeste EmptyLun Dec 16, 2013 12:44 am Scris de Admin

» an overview on laughter yoga
Seth Vorbeste EmptyLun Dec 09, 2013 12:02 pm Scris de stephanieanna

» BLOGUL MEU
Seth Vorbeste EmptyJoi Sept 19, 2013 9:56 pm Scris de Admin

» Noua Medicină Germană (Germanică)
Seth Vorbeste EmptyJoi Aug 15, 2013 5:42 pm Scris de Admin

» Ho'oponopopo
Seth Vorbeste EmptyMier Aug 14, 2013 11:32 pm Scris de Admin

» Huna
Seth Vorbeste EmptyMier Aug 14, 2013 11:29 pm Scris de Admin

» Magnetoterapia
Seth Vorbeste EmptySam Iul 20, 2013 7:13 pm Scris de Admin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit


Seth Vorbeste

In jos

Seth Vorbeste Empty Seth Vorbeste

Mesaj  mace_etc Vin Aug 12, 2011 7:12 pm

O carte despre psihic, constiinta, vise, convingeri si multe alte teme scrisa de entitatea Seth.

Persoanele difera in functie de cantitatea de somn de care au nevoie, iar nici o pilula nu le va permite vreodata sa se dispenseze complet de somn, deoarece prea multa munca este realizata in aceasta stare. Cu toatea acestea, ea ar putea fi mult mai eficient indeplinita in doua - mai degraba decat una - perioade de somn de o durata mai redusa.

Doua perioade de 3 ore ar fi suficiente pentru majoritatea persoanelor, cu conditia sa fie oferite sugestii adecvate inainte de somn – sugestii care vor asigura completa recuperare a corpului. In multe cazuri de exemplu, 10 ore de somn sunt de fapt dezavantajoase, generand o lene a mintii si a corpului. Si in ceea ce priveste spiritul, el a fost departe de corp pentru o perioada prea lunga de timp, efectul fiind o pierdere partiala a flexibilitatii musculare.

La fel cum cateva gustari usoare ar functiona mult mai bine decat 3 mese principale, cateva perioade scurte de somn ar fi mult mai eficiente decat o perioada extinsa. Ar fi obtinute si alte beneficii. Sinele constient si-ar aminti mai mult din aventurile sale din starea de vis, iar gradual, acestea vor fi adaugate totalitatii experientei, asa cum ego-ul se gandeste la ea...

Restul cartii - datii google search: saltul in constiinta si intrati pe blogul meu.

mace_etc
Level 0
Level 0

Sex : masculin Mesaje : 1
Puncte : 3
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum