UNIVERSUL SPIRITUAL


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

UNIVERSUL SPIRITUAL
UNIVERSUL SPIRITUAL
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» FRICA, TEAMA, PANICA, GROAZA
Eşti Clarvăzător ? Testează-ţi Clarvederea EmptySam Feb 07, 2015 1:19 am Scris de Admin

» Materiale audio-video personale
Eşti Clarvăzător ? Testează-ţi Clarvederea EmptySam Mai 03, 2014 7:58 pm Scris de Admin

» casa veche
Eşti Clarvăzător ? Testează-ţi Clarvederea EmptyLun Dec 16, 2013 12:44 am Scris de Admin

» an overview on laughter yoga
Eşti Clarvăzător ? Testează-ţi Clarvederea EmptyLun Dec 09, 2013 12:02 pm Scris de stephanieanna

» BLOGUL MEU
Eşti Clarvăzător ? Testează-ţi Clarvederea EmptyJoi Sept 19, 2013 9:56 pm Scris de Admin

» Noua Medicină Germană (Germanică)
Eşti Clarvăzător ? Testează-ţi Clarvederea EmptyJoi Aug 15, 2013 5:42 pm Scris de Admin

» Ho'oponopopo
Eşti Clarvăzător ? Testează-ţi Clarvederea EmptyMier Aug 14, 2013 11:32 pm Scris de Admin

» Huna
Eşti Clarvăzător ? Testează-ţi Clarvederea EmptyMier Aug 14, 2013 11:29 pm Scris de Admin

» Magnetoterapia
Eşti Clarvăzător ? Testează-ţi Clarvederea EmptySam Iul 20, 2013 7:13 pm Scris de Admin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit


Eşti Clarvăzător ? Testează-ţi Clarvederea

In jos

Câte rezultate bune ai obţinut ?

1. Între 1 şi 3 (inclusiv)
 
2. Între 4 şi 6
 
3. Între 7 şi 9
 
4. Între 10 şi 12
 
5. Între 13 şi 15
 
7. Între 16 şi 18
 
8. Între 19 şi 22
 
9. 23 sau 24
 
10. 25
 
 
 
Vezi rezultatele

Eşti Clarvăzător ? Testează-ţi Clarvederea Empty Eşti Clarvăzător ? Testează-ţi Clarvederea

Mesaj  Admin Sam Feb 12, 2011 6:33 pm

Un mic test, interesant, pentru a-ţi testa capacităţile. Eu am obţinut, la primul test, doar 8 rezultate exacte, din 25 de încercări. Sad Verdictul a fost tranşant : "Nu eşti clarvăzător" ! Am răsuflat uşurat ! Dacă eram clarvăzător ? Smile
Ce-i drept, l-am dat pe telefonul mobil, şi tare mă încurca faptul că nu intrau toate elementele pe ecran. Supărător. Nu le puteam "compara" vizual. Cred, totuşi, că 8 este puţin peste medie. Nu mai ţin minte metoda de calcul a probabilităţilor, dar din 5 elemente, să ghiceşti dintr-o singură încercare unul, cred că probabilitatea este 1:5. Şi atunci, media probabilistică normală, ar fi 5 din 25, cu o eroare acceptată +/- ...de oare câte unităţi ?
Dacă ştie cineva, în mod sigur corect, cum se calculează, îl rog să mă lumineze, să nu-mi mai pierd timpul cu search-uri.
Cine a efectuat testul, este invitat să completeze şi chestionarul, în mod sincer, ca să aflăm starea reală a clarviziunii poporului român. Smile
Trebuie să dai doar 2 click-uri. Poţi şi dacă eşti doar vizitator. Eşti invitatul meu !
Foarte important de reţinut ! Nu te descuraja, dacă punctajul este mic la început ! Prin antrenament susţinut vei obţine rezultate tot mai bune ! Recunosc că şi eu am avut trac la prima încercare, şi disconfort, că văd doar o parte din ecran pe display-ul mobilului.
Pe cei care obţin rezultate mai bune în timp, îi invit să posteze informaţii despre modul în care au evoluat, sub aspectul : Raportul de creştere a punctajului / Timp.
Daţi click pe link-ul de mai jos. Mulţumesc ! Spor la treabă ! Smile


www.kwebbel.net/clarviziunea/


Admin
Admin
Admin
Admin

Sex : masculin Mesaje : 1362
Puncte : 2934
Reputatie : 40
Data de inscriere : 21/05/2010
Localizare : al noualea cer, la ultimul etaj
Stare de spirit Stare de spirit : nirvana

http://loveblog4all.blogspot.ro/

Sus In jos

Eşti Clarvăzător ? Testează-ţi Clarvederea Empty Re: Eşti Clarvăzător ? Testează-ţi Clarvederea

Mesaj  Admin Dum Feb 20, 2011 1:58 am

A doua testare :
Am dat testul pe calculator, pe un monitor mare.
La prima incercare, am dat raspunsurile in mod rapid, fara sa sa fiu atent, aleator, total la deruta si intamplare. Am vrut sa vad daca atentia, focalizarea, concentrarea, au vreun rol, vreo importanta. Rezultatul : 3 !!!
Am reluat testul, concentrandu-ma, cu calm, privind de mai multe ori peste fiecare figura, inainte de a alege una. Rezultatul : 11 !!! "Buna Intuitie", zice programul. Smile
Ca si o concluzie preliminara, se pare ca intuitia este in corelatie, in legatura, cu Atentia, cu concentrarea, cu focalizarea constienta asupra problemei ! Wink

Culmea este faptul ca pina la a 13-a carte scorul era 12 : 6 ! Adica din 2 nimeream una, una din 2 ! Pe la 13 , 14 am simtit ca imi pierd concentrarea, si s-a vazut in rezultatul final.
Este interesant faptul ca aceasta concentrare a atentiei produce o oboseala vizibila, perceptibila, o pierdere de energie.

Ce este interesant la acest test : faptul ca este eliminat factorul de transmitere telepatica a rezultatului. Cel putin, nu este o transmitere de la om la om.
Sau, daca ai amesteca singur cartile, ulterior alegand una, ar exista suspiciunea ca ai stiut, oarecum inconstient, cum le-ai amestecat, in cazurile in care ai ghicit cea trasa "la intamplare".
Nu se poate, insa, elimina total ideea ca, totusi, poti fi influentat, mental, telepatic, de o entitate non-umana. O entitate care percepe derularea evenimentelor in timp, care cunoaste alegerea softului, modul in care a fost programat sa aleaga aleator, etc., si care te poate "ajuta" in mod real sau... fals, sugerandu-ti raspunsul corect, sau unul... incorect.
Supozitie : un mediu bun poate avea rezultate mult mai bune decat un om care are slabe calitati mediumice.
Sustin prin urmatoarea observatie : concentrarea mea asupra identificarii raspunsului corect, mi-a dat senzatia unei perceptii telepatice, si nu a unei perceptii personale, reale, a variantei corecte, prin vreun simt propriu.

Ceea ce incerci sa faci, raspunzand la un astfel de test, este o forma de... Ghicire ! De-a lungul istoriei, au existat multi oameni care au sustinut faptul ca nu este bine sa practici Ghicitoria. De ce oare ? Tocmai din cauza faptului ca in astfel de activitati poti fi usor sugestionat de Spirite, atat cele evoluate, cat, si de cele involuate. Tu poti sa ajungi sa crezi ca ai anumite capacitati individuale, si astfel incepi sa te bazezi pe ele, tot mai mult. Altfel spus, devii tot mai increzator, dar si mai dependent de sugestiile venite dinafara, de care nu esti constient. Incet, incet, esti acaparat psihic tot mai mult, si condus in anumite sensuri si directii pe care nu le poti... intui ! "Puterea" ta, pe care ajungi sa fii convins ca o posezi, si este a ta, te poate conduce spre creatii admirabile, sau spre distrugere si autodistrugere, conform entitatii care te "conduce".
Sa zicem ca este o poveste. Una cu... talc... Wink
Admin
Admin
Admin
Admin

Sex : masculin Mesaje : 1362
Puncte : 2934
Reputatie : 40
Data de inscriere : 21/05/2010
Localizare : al noualea cer, la ultimul etaj
Stare de spirit Stare de spirit : nirvana

http://loveblog4all.blogspot.ro/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum