UNIVERSUL SPIRITUAL


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

UNIVERSUL SPIRITUAL
UNIVERSUL SPIRITUAL
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» FRICA, TEAMA, PANICA, GROAZA
Abraham - Invataturile lui Abraham EmptySam Feb 07, 2015 1:19 am Scris de Admin

» Materiale audio-video personale
Abraham - Invataturile lui Abraham EmptySam Mai 03, 2014 7:58 pm Scris de Admin

» casa veche
Abraham - Invataturile lui Abraham EmptyLun Dec 16, 2013 12:44 am Scris de Admin

» an overview on laughter yoga
Abraham - Invataturile lui Abraham EmptyLun Dec 09, 2013 12:02 pm Scris de stephanieanna

» BLOGUL MEU
Abraham - Invataturile lui Abraham EmptyJoi Sept 19, 2013 9:56 pm Scris de Admin

» Noua Medicină Germană (Germanică)
Abraham - Invataturile lui Abraham EmptyJoi Aug 15, 2013 5:42 pm Scris de Admin

» Ho'oponopopo
Abraham - Invataturile lui Abraham EmptyMier Aug 14, 2013 11:32 pm Scris de Admin

» Huna
Abraham - Invataturile lui Abraham EmptyMier Aug 14, 2013 11:29 pm Scris de Admin

» Magnetoterapia
Abraham - Invataturile lui Abraham EmptySam Iul 20, 2013 7:13 pm Scris de Admin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit


Abraham - Invataturile lui Abraham

In jos

Abraham - Invataturile lui Abraham Empty Abraham - Invataturile lui Abraham

Mesaj  Admin Mier Sept 08, 2010 8:27 pm

Numele sau denumirea "Abraham" este dată unor Învăţători din planul subtil, desemnând spirite care au o înţelegere mai amplă, şi care îi pot conduce şi pe alţii să ajungă la această înţelegere. Aceşti Abraham sunt "adunaţi" împreună în planul subtil datorită similitudinii de intenţii şi dorinţe care îi animă. Acest articol are la bază comunicările Abraham transmise lui Esther şi Jerry Hicks, folosind-o pe Esther ca medium. Aceste comunicări conţin o filozofie a spiritualităţii practice, relevată începând cu 1986, ca răspuns la o listă foarte lungă de întrebări. Primele înregistrări ale răspunsurilor au fost publicate în mod oficial în 1988,ca parte a unui album ce conţinea înregistrarea pe casete a 10 Subiecte speciale. De atunci multe aspecte ale învăţăturilor fundamentale ale Abrahamilor au apărut sub diverse forme, ca şi cărţi, CD-uri, DVD-uri, cărţi de joc, calendare, articole, emisiuni radio şi tv, precum şi publicate de alţi autori de succes, care au încorporat învăţăturile în lucrările lor. Cartea "Legea Atracţiei" reprezintă prima publicare a acestor învăţaturi în întregime într-un singur volum. Alte cărţi apărute în aceeaşi serie de învăţături : "Cere şi ţi se va da", "Uluitoarea Putere a Emoţiilor", "Puterea extraordinară a Creaţiei Deliberate", de aceeaşi autori. Una din înregistrările originale din seria audio se poate descărca gratuit de pe website-ul www.abraham-hicks.com, "Introducere la învăţăturile lui Abraham", cu o durată de 70 de minute.
Legea Atracţiei poate fi considerată ca fiind elementul principal din care au apărut toate celelalte învăţături. Cere şi ţi se va da poate fi considerat ca fiind cel mai comprehensiv volum din primii 20 de ani de învăţături ale lui Abraham. În limba română "Legea Atracţiei Invataturile lui Abraham" a apărut publicată de Editura Prestige, Bucureşti. Folosind Centrul de conferinţe din San Antonio, Texas, Esther şi Jerry au călătorit în aproximativ 50 de oraşe pe an, din 1989, prezentând Ateliere interactive despre Arta de a da voie, acelor lideri care s-au alăturat acestui curent de gândire progresistă.
"...această carte (LA) face mai mult decât doar să îl prezinte pe Abraham lumii voastre fizice, această carte va oferi o prezentare a rolului deţinut de lumea subtilă în lumea voastră fizică, deoarece să ştiţi că aceste lumi sunt în mod inextricabil legate una de cealaltă. De asemenea, în scrierea acestei cărţi, împlinim o înţelegere pe care noi am făcut-o cu mult înainte ca voi să vă încarnaţi în aceste corpuri. Noi, Abraham, am fost de acord să rămânem aici, focalizaţi asupra acestei perspective subtile mai largi, mai limpezi, şi prin urmare, mai puternice, în timp ce voi, Jerry şi Esther, aţi fost de acord să mergeţi mai departe asumându-vă aceste corpuri minunate şi ajungând la măiestrie în stăpânirea gândurilor şi creaţiei. Şi odată ce experienţele voastre de viaţă ar fi stimulat în voi o dorinţă clară şi puternică, înţelegerea noastră prevedea că ne vom da întâlnire cu scopul de a fi parteneri în realizarea unei creaţii puternice. ...Vrem să înţelegeţi cât este de magnifică Fiinţa voastră,şi am vrea să înţelegeţi cine sunteţi cu adevărat şi de ce aţi venit în această dimensiune fizică.Întotdeauna este o experienţă interesantă să explicăm prietenilor noştri încarnaţi aceste lucruri care sunt de natură subtilă, deoarece tot ceea ce vă oferim trebuie apoi "tradus" prin lentilele lumii voastre fizice. Cu alte cuvinte, Esther receptează gândurile noastre, asemenea undelor radio, la un nivel inconştient al Fiinţei sale, şi apoi le transpune în cuvinte şi concepte fizice. Ceea ce rezultă aici este amestecul perfect dintre fizic şi subtil. Deoarece suntem capabili să vă ajutăm să înţelegeţi existenţa tărâmului subtil despre care vorbim, vă vom asista ca să înţelegeţi mai clar cine sunteţi, pentru că, într-adevăr, voi sunteţi o extensie a ceea ce suntem noi. ... Ştim că doar cuvintele nu te fac să înveţi, ci doar experienţele de viaţă te fac să înveţi cu adevărat, dar combinaţia dintre experienţele de viaţă şi cuvintele care explică şi definesc, pot să îmbogăţească învăţarea, şi în acest spirit vă oferim aceste cuvinte. Există Legi Universale care afectează tot ceea ce se află în Univers, atât ceea ce este material, cât şi ceea ce este imaterial. Aceste Legi sunt absolve, sunt eterne, şi omniprezente. Atunci când deveniţi conştienţi de aceste Legi şi vă străduiţi să le înţelegeţi, experienţa voastră de viaţă este îmbogăţită în mod semnificativ. De fapt, numai atunci când aveţi o cunoaştere activă şi conştientă a acestor Legi sunteţi capabili să fiţi cei care îşi creează în mod deliberat propriile experienţe de viaţă."- citat din Învăţăturile lui Abraham, Legea Atracţiei. Am fost atras către această carte în mod magic, prin ghidare telepatică, într-un mare hipermarket, deşi nu am avut nici o intenţie să intru pe la raionul de cărţi, nici să cumpăr vreuna, căci în buzunarul meu suna vântul datoriilor. Am fost învărtit de 3 ori în jurul raionului, ca să remarc ultimul exemplar al acestei cărţi, undeva mai jos, mai ascuns vederii. Am simţit în momentul contactului vizual atracţia şi motivul pentru care am fost ghidat acolo, şi am ştiut, atunci, că acela era exemplarul ...meu. cheers study
Admin
Admin
Admin
Admin

Sex : masculin Mesaje : 1362
Puncte : 2934
Reputatie : 40
Data de inscriere : 21/05/2010
Localizare : al noualea cer, la ultimul etaj
Stare de spirit Stare de spirit : nirvana

http://loveblog4all.blogspot.ro/

Sus In jos

Abraham - Invataturile lui Abraham Empty Re: Abraham - Invataturile lui Abraham

Mesaj  Admin Sam Dec 08, 2012 8:24 am

Admin
Admin
Admin
Admin

Sex : masculin Mesaje : 1362
Puncte : 2934
Reputatie : 40
Data de inscriere : 21/05/2010
Localizare : al noualea cer, la ultimul etaj
Stare de spirit Stare de spirit : nirvana

http://loveblog4all.blogspot.ro/

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum