UNIVERSUL SPIRITUAL


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

UNIVERSUL SPIRITUAL
UNIVERSUL SPIRITUAL
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» FRICA, TEAMA, PANICA, GROAZA
Libertatea şi independenţa în cadrul relaţiilor EmptySam Feb 07, 2015 1:19 am Scris de Admin

» Materiale audio-video personale
Libertatea şi independenţa în cadrul relaţiilor EmptySam Mai 03, 2014 7:58 pm Scris de Admin

» casa veche
Libertatea şi independenţa în cadrul relaţiilor EmptyLun Dec 16, 2013 12:44 am Scris de Admin

» an overview on laughter yoga
Libertatea şi independenţa în cadrul relaţiilor EmptyLun Dec 09, 2013 12:02 pm Scris de stephanieanna

» BLOGUL MEU
Libertatea şi independenţa în cadrul relaţiilor EmptyJoi Sept 19, 2013 9:56 pm Scris de Admin

» Noua Medicină Germană (Germanică)
Libertatea şi independenţa în cadrul relaţiilor EmptyJoi Aug 15, 2013 5:42 pm Scris de Admin

» Ho'oponopopo
Libertatea şi independenţa în cadrul relaţiilor EmptyMier Aug 14, 2013 11:32 pm Scris de Admin

» Huna
Libertatea şi independenţa în cadrul relaţiilor EmptyMier Aug 14, 2013 11:29 pm Scris de Admin

» Magnetoterapia
Libertatea şi independenţa în cadrul relaţiilor EmptySam Iul 20, 2013 7:13 pm Scris de Admin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit


Libertatea şi independenţa în cadrul relaţiilor

In jos

Libertatea şi independenţa în cadrul relaţiilor Empty Libertatea şi independenţa în cadrul relaţiilor

Mesaj  Admin Vin Aug 03, 2012 11:00 pm

Cât timp crezi că ceva este inutil, fără rost, sau imposibil, atât timp vei renunţa de a face ceva în acel sens.
Tu ştii cel mai bine ce crezi, cine eşti, şi ce nevoi ai. Tu decizi dacă şi cine trebuie să afle, sau nu, dacă este inutil, lipsit de sens, dacă este imposibil să te înţeleagă cineva, sau... nu. Este alegerea ta.
În mod normal, fiecare ar trebui să lase celorlalţi întreaga libertate de decizie, în măsura în care aceasta nu aduce prejudicii nimănui. Tu ar trebui să îi laşi pe ei să aleagă, în mod liber, şi ei pe tine.

Minima Moralia - scurtă declaraţie de independenţă şi libertate individuală :
1. Îţi respect credinţa. Este a ta. Şi nu mă amestec în ea. Fă ce vrei şi crezi că poţi să faci, pentru a-ţi fi bine, cu ea...
2. Dacă vrei, poţi să ţi-o şi expui în mod detaliat, poţi să ţi-o şi argumentezi cu argumente, dacă le ai, sau ...ce altceva consideri tu necesar. Eşti liber...
3. Mă bucur că te bucuri de libertatea ta. Poţi să faci ce vrei. Fă.
4. Cât timp crezi că ceva este inutil, fără rost, sau imposibil, atât timp ai libertatea de a renunţa de a face ceva în acel sens.
5. Tu ştii cel mai bine ce crezi, cine eşti, şi ce nevoi ai. Tu decizi dacă trebuie să afle şi alţii, sau nu, dacă este inutil, lipsit de sens, dacă este imposibil să te înţeleagă, sau... nu. Este alegerea ta.
6. Aceste cuvinte de mai sus sunt valabile pentru oricine, şi alegerea e a fiecăruia de a împărtăşi sau nu.

Reversul declaraţiei de libertate şi independenţă :
1. Îmi respectaţi credinţa. Este a mea. Şi nu vă amestecaţi în ea. Fac ce vreau şi cred că pot să fac, pentru a-mi fi bine, cu ea...
2. Dacă vreau, pot să mi-o şi expun în mod detaliat, pot să mi-o şi argumentez cu argumente, dacă le am, sau ...ce altceva consider eu necesar. Sunt liber...
3. Mă bucur că vă bucuraţi de libertatea mea. Pot să fac ce vreau. Fac.
4. Cât timp cred că ceva este inutil, fără rost, sau imposibil, atât timp sunt liber de a
renunţa a face ceva în acel sens.
5. Eu ştiu cel mai bine ce cred, cine sunt, şi ce nevoi am. Eu decid dacă trebuie să aflaţi şi voi, sau nu, dacă este inutil, lipsit de sens, dacă este imposibil să mă înţelegeţi, sau... nu. Este alegerea mea.
6. Aceste cuvinte de mai sus sunt valabile pentru oricine, şi alegerea e a fiecăruia de a împărtăşi sau nu !
Mulţumesc ! Very Happy

Admin
Admin
Admin
Admin

Sex : masculin Mesaje : 1362
Puncte : 2934
Reputatie : 40
Data de inscriere : 21/05/2010
Localizare : al noualea cer, la ultimul etaj
Stare de spirit Stare de spirit : nirvana

http://loveblog4all.blogspot.ro/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum